All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Salı, 20 Haziran 2017 13:15

Komatek 2017 Fuarı Kapılarını Açıyor. Özel

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yeni bir sayı ile yine huzurlarınızdayız.

Her sayımızda olduğu gibi yurt içinden ve yurt dışında sektörle ilgili olarak derlediğimiz haber ve röportajları ilgi ile okuyacağınızı ümit ediyorum.

Sayfalarımız arasında Sektörümüzün duayen isimlerinden Makine Yüksek Mühendisi Metin Atalay’ın” 2016 yılında Malzeme elleçleme dünyasında neler oldu “ başlıklı yazısı, Ülkemizin en büyük kiralama firmalarından ve Yale forkliftin Türkiye Distribütörü Universal Handlers’in Genel Müdürü Reyhan Uğurlu Yücel   ve Uzmanlift firmasının Ortağı ve Genel Müdürü Mehmet Karakaya ile yapılan röportajı Okuyabileceksiniz.

Yine bu sayımızda 2003 -2004 yıllarında yayınladığımız “Sektörün Dev Çınarları” başlıklı seri röportajlarımızı sektörden gelen istek üzere tekrar yayınlama başlamış bulunuyoruz ve ilk konuğumuz Bursa Bölgesinin İlk forklift firmalarından Bursa Marmara Forklift (BMF) firmasının kurucusu Yurtsever Dinçel oldu.bir sonraki sayımızda ise konuğumuz Gimak firmasının kurucusu Mehmet Partal olacak.

Referandum sonrası ve temennilerimiz.

17 Nisan sabahı yeni hükümet sisteminin olduğu bir Türkiye’ye uyandık.

Yeni hükümet sisteminin en önemli getirisi; siyasi istikrar, en az beş yıllık olmak üzere uzun ömürlü hükümetler ve tabii ki bunların sonucu olarak uzun vadeli ve amacına daha sağlıklı bir şekilde ulaşan devlet politikalarıdır.

Uzun ömürlü hükümetlerin oluşturacağı uzun vadeli politikalar sadece hükümet faaliyetlerini ve yatırımlarını değil, aynı zamanda özel sektörü ve özel sektördeki yatırımları da olumlu yönde etkileyecektir. Ekonomide başarılı olmanın en önemli faktörlerinden biri öngörebilmedir. Her sektörde hem siyasi istikrar hem de hükümetin sektörlere yönelik politikaları öngörülürse, yatırımcılar ileriye dönük kararları çok daha kolay verebilirler. Bu sadece ülke içindeki yatırımcıları değil, aynı zamanda yabancı yatırımcıları da teşvik edici en önemli faktördür. Yeni Hükümet sistemi vatanımıza, milletimize hayırlı olur inşallah.

Komatek 2017 Fuarı

Komatek 15. Uluslararası İş ve İnşaat Makine,Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı 3-7 Mayıs 2017 tarihinde kapılaraı açmaya hazırlanıyor.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) 2009 yılından bu yana ana destekçisi olduğu Komatek fuarı Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

98 bin metrekare fuar alanı ve 55 bin metrekare otoparklar olmak üzere toplamda 153 bin metrekare alan üzerine kurulacak fuarın sergileme alanının 88 bin metrekaresi açık alan ve 10 bin metrekaresi kapalı alandan oluşacak. Yaklaşık 500 firmanın bu alanda ürünlerini sergileyeceği fuarı yerli ve yabancı yaklaşık 40 bin ilgili kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. İş ve inşaat makinaları alanında bölgenin büyük ve en çok ziyaretçi sayısına sahip fuarın tanıtımı İMDER tarafından da 2015 yılında düzenlenen bir önceki fuardan bu yana yapılıyor.

Okunma 888 defa Son Düzenlenme Salı, 20 Haziran 2017 13:17

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…