All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 30 Nisan 2018 15:15

Clark, CeMAT'ta İçten Yanmalı Motorlu Aracını Görücüye Çıkardı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Clark, "akıl, güç ve emniyetin", CeMAT'ta görücüye çıkarılan yeni S-Serisi'ni tanımlayan nitelikler olduğunu söylüyor.

İçten yanmalı motor taşıyan bu yeni nesil karşı ağırlıklı forklift serisi, Clark'ın Hanover'deki standının gözdesi. Kapasite aralığı 2-3,5 ton olan S-Serisi, tüm dünyadaki müşterilerin ihtiyaçlarına göre tasarlandı. S-Serisi yalnızca köklü sistem bileşenleriyle değil aynı zamanda müşterilerin spesifik iş ihtiyaçlarını karşılayan ve üstün bir verim sağlayan inovatif dijital teknolojileriyle ve çok geniş aksesuar çeşitleriyle de öne çıkıyor. Ziyaretçiler, Salon 26, Stand L02'de S Serisiyle ilgili ilk izlenimi edinebilir.

Fuarda öne çıkan diğer bir araç da geçen yıl piyasaya çıkan ve bu kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaşan lityum iyon akülü elektrikli WPio12 manuel transpalet. WPio12, Clark'ın sadece lityum iyon teknolojili ilk aracı olmakla kalmıyor aynı zamanda elektronik yük kaldırma ve sürüş, akü dahil yalnızca 130 kilogramlık hafif çalışma ağırlığı ve tam şarjlı akü (24 Volt, 20 Ah) ile üç saate varan kullanım süresi ile manuel transpalet piyasasında yeni standartlar da belirliyor. Tamamen boş haldeki lityum iyon akü 2,5 saatte tam şarj edilebiliyor. Akü tam bitmeden ara seviyelerde de şarj edilmesi mümkün. 1.000 kez şarj edilebilen, bakım gerektirmeyen akü, blok akülerin hizmet ömrünü neredeyse iki katına çıkarmış durumda. Fabrikadan temin edilebilen rahat değiştirilebilir akülerle hizmet ömrünü kolayca uzatmak mümkün. WPio12, geleneksel manuel transpalet uygulamalarında kullanılıyor. Yalnızca 1.390 milimetrelik küçük dönüş yarıçapı ve 390 milimetrelik oldukça düşük L2 boyutuyla (çatalın arka kısmı dahil uzunluk) araç üzerinde yardımcı ekipman olarak kullanımı da ideal ve araç üzerinde taşınırken herhangi bir palet alanı kaybı söz konusu değil.

Clark SRX14/16 dar koridor forkliftleri, fuar standında öne çıkan diğer bir ürün ve 1,4 ila 1,6 ton arası yük kapasitesine ve 10,5 metreye varan kaldırma yüksekliklerine sahip. Araçlar, Clark'ın güvenilir "ömürlük imalat" konsepti doğrultusunda sağlam ve ergonomik tasarımlarıyla öne çıkıyor. Dayanıklı imalat, aracın tüm hizmet ömrü boyunca düşük bakım maliyetiyle sorunsuz bir çalışma sağlıyor. Aracın fonksiyonel ergonomik konsepti sayesinde sürücü, fuzuli manuel işlemlerden kurtuluyor ve böylelikle sürüş komutları hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Sürücü tüm mesai boyunca işine daha iyi odaklanabiliyor ve verimli ve güvenli çalışabiliyor.

Fuarda ayrıca 5 tona varan yükler için tasarlanmış güçlü GEX 40-50 elektrikli forkliftler de sergilendi. Mümkün olan en iyi yük dağılımı ve oldukça akıcı çalışma sayesinde forkliftler, sürücünün iş dikkatini dağıtmadan ağır yükleri hassas ve güvenli bir şekilde taşıyabiliyor. Sekiz tona varan daha ağır yük taşıma kapasitesi sağlamak ve oldukça ağır çalışma koşullarına cevap verebilmek için Clark, C60-80 forklift serisinde içten yanmalı motor kullanıyor. Clark'ın CeMAT'ta yaptığı çıkarma, CTX 40-70 serisi kompakt ve esnek elektrikli çekiciler ve bunun yanı sıra geniş bir Clark depo ekipmanları yelpazesi ile tamamlanıyor.

Okunma 290 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…