All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Pazartesi, 30 Nisan 2018 15:22

Bir izah eden bulunur mu? Özel

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bu sayımızdaki yazımda hem sektörümüzün hem de sektörel yayıncıların sorun ve şikayetlerinden bahsetmek istiyorum.

İlk önce de fuar organizasyonu yapan firmalardan başlamak istiyorum.

Sektörel yayıncılığa başlamadan evvelde gerek katılımcı olarak ve gerekse ziyaretçi olarak bir çok fuarlarda bulundum. Medya mensubu olduğum için tabi ki önce medya sektörünün bulunduğu holleri ziyaret ediyordum.

Medya sektöründeki firmaların devamlı şikayet ettikleri konu “Stand yerlerinin iyi olmadığı” dip köşelerde ve kimsenin uğramayacağı yerlere stand açtıklarını, dolayısıyla fuardan bir verim alamadıkları devamlı dinlediğim şikayetlerdi.

Bende aynı şikayetlerden müşteki olan biri olarak başta “Win Eurasia” fuarını düzenleyen kuruluş olmak üzere fuar firmalarına buradan seslenmek istiyorum.

“Sektörel dergilere ihtiyacınız yoksa fuarınıza davet etmeyin, ihtiyacınız varsa doğru dürüst stand yeri verin. Bizlerin zamanını çalmaya ve hamallık yaptırmaya hakkınız yok.”

Ayrıca yine buradan Sektörel yayıncı arkadaşlarada “Şikayet edeceğinize katılmayın diyeceğim ama… İçlerinde öyle bir yağdanlık haline gelmiş olanlar var ki… hem şikayet eder, hem de koşa koşa giderler”

GELELİM BİZİM DERNEĞE

Yıllar evvelde bizim dernek dediğim İSDER’ le Material Handling dergisinin yıldızı hiç bağdaşmadı.

(Neden bağdaşmadığını bir sonraki sayımda anlatacağım)

Faruk Aksoy’un Genel Sekreterliği sırasında da şikayetçi olmuş ve çok uzun süre derneğe adım bile atmamıştım. Nedeni, İsder’de çalışan bir iki kişinin o zamanlar yeni çıkmış bir dergiye reklam toplamaya çalışmasıydı. Hatta Faruk Aksoy’a “ Basın İlan Kurumu musun?, Dernek misin?” diye şikayetimi dile getirmiştim. Aksoy “Böyle bir şey olamaz “ dedi ama gerçeği gördü sonrada gereğini yaptı.

Bu geçmiş zamandı şimdi ise… İSDER bir etkinlik yapıyor bazı dergiler bu etkinliğe katılamıyor,

İSDER Basın bülteni hazırlıyor bazı dergilere gönderiliyor bazı dergilere gönderilmiyor.

Telefonla arıyorsunuz cevap veren yok.. sonradan da dönüş yaparak nedeni izah edilmiyor.

Bunun sebebi nedir? İsder’den biri bunu bana anlatsın lütfen.

Not: Önümüzdeki sayımızda Sektörün, sayıları 1000’e yaklaşan ve hiç hesaba katılmayan Forklift Servislerinin sorunları ve şikayetleri bölge bölge yer alacak.

Okunma 928 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 30 Nisan 2018 15:23

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…