All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Temmuz 2018 07:05

logitrans 2018’de demiryolu taşımalarına özel bölüm açıldı: rail cargo Turkey

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yeni İpek Yolu girişimi, Avrupa ve Asya arasındaki demiryolu ile yük taşımacılığının hacmini arttıracak şekilde tasarlandı. Artan yatırımlar sayesinde, demiryolu kargo trafiği Türkiye'de de daha önemli hale geliyor. 14-16 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek olan logitrans fuarının bu konuya özel bir bölüm olan “rail cargo Turkey” pavilyonunu açması da bu sebepten kaynaklanıyor.

GTAI (Almanya Ticaret ve Yatırım Kurumu) tarafından düzenlenen raporda, Türkiye'de 2018 yılında yeni demiryolu hatlarının geliştirilmesi için 2,3 milyar Euro tutarında yatırım yapılması planlandığı vurgulanıyor. Türkiye’de lojistik ve taşımacılığın fuarı logitrans da bu gelişmelere ve hızla gelişen “Tek Kuşak Tek Yol” girişimine “rail cargo Turkey” özel bölümü ile katkıda bulunuyor.

Messe München GmbH Yönetim Kurulu Üyesi Gerhard Gerritzen, “Bu bölgedeki demiryolu kargo trafiği için piyasadaki ilgi seviyesinde büyük bir artış olduğunu fark ediyoruz ve şimdi bu segmenti vurgulayarak bunu dikkate almak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sektördeki en önemli trendler de logitrans dahilindeki konferans programında ele alınacak. Türkiye, “Trans-Hazar Koridoru” olarak bilinen ve ülkeyi Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan ile bir hat üzerinde birleştiren demiryolu hattının geliştirilmesinde önemli aktörlerden biri. Geçtiğimiz yıl açılan 850 kilometre uzunluğundaki bu hat, Çin'i Avrupa'ya bağlayacak olan “Tek Kuşak Tek Yol” girişiminin bir bölümünü oluşturuyor. Uzmanlar, başlangıç aşamasında yaklaşık 1 milyon yolcu ve 6,5 milyon ton yükün bu güzergahı kullanacağını düşünüyorlar. Rakamların, 2034 yılına kadar 3 milyon yolcuya ve 17 milyon ton yüke kadar yükselmesi hedefleniyor. Özel sektörün altyapı yatırımlarını daha da artırmak için demiryolu hatlarını özelleştirme çalışmaları devam ediyor.

Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı

EKO MMI Fuarcılık Tic. Ltd. Şti tarafından bu yıl 12. kez düzenlenecek “Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı” 14-16 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. salonlarda gerçekleştirilecek. Avrupa ile Yakın Doğu arasında mükemmel bir köprü oluşturan logitrans; lojistik, telematik ve taşımacılığın tüm değer zincirindeki geniş ürün ve hizmet yelpazesini içermektedir.

Okunma 112 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…