All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Temmuz 2018 07:06

HYSTER-YALE MAXIMAL SATIŞINI TAMAMLADI

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Hyster-Yale Materials Handling Zheijang Maximal Forklift Co., Ltd’in tedavüldeki hisselerinin %75’i ve bunlara ilişkin kontrol haklarının iktisabını tamamladı.

90 milyon USD tutarındaki alım bedeli Hyster-Yale’in kendi nakit varlıkları kullanılarak karşılandı.  

Zheijang Maximal Forklift Co. Ltd’in adı satın alma sorasında Hyster-Yale Maximal Forklift (Zheijang) Co. Ltd. olarak değiştirildi.

Mevcut Maximal yönetimi bu yeni kuruluşun %25 hissesini muhafaza etti.

Daha önce de bildirildiği gibi, işlem şirketin düşük maliyetli, küresel üretim olanaklarının arttırılması, rekabetçi parça kaynaklarına erişimin sağlanması ve Hyster-Yale'in hizmet ve standart ürün portföyünün halihazırda lider bir küresel malzeme elleçleme şirketi olan şirketin ürün çeşitlerine yenilerinin eklenmesi ile genişletilmesi ve şirketin büyümekte küresel hizmet ve standart ürün pazarı segmentlerinde ve Çin’deki varlığının güçlendirilmesi amaçlarına hizmet etmesi beklenen stratejik bir işlem.   

Maximal, 31 Aralık 2017 tarihinde sona eren yıl için olan yerel resmi raporlarında gelirlerini RMB528 milyon (USD77 milyon) olarak bildirdi ve 7000 ünitelik yerel satış ve ihracat toplamında yaklaşık %4 oranında işletme karı elde etti.  

Hyster-Yale’in ortak girişimde yapmayı planladığı yatırımlardan dolayı, halihazırda karlı olan satın almanın şirketin gelirlerini entegrasyon planının uygulanması için gereken ek giderleri ve maliyet yatırımlarından dolayı USD 5 milyondan vergi öncesi USD 10 milyona seyreltmesi bekleniyor. Bu giderler ve yatırımlara ek olarak, kapanışın üçüncü yılı itibariyle, belirli performans koşullarının yerine getirilmesi üzerine USD10 milyona kadar tek seferlik teşvik tabanlı ödeme yapılabilir. Satın almanın Hyster-Yale’in 2020 yılındaki gelirlerine piyasa payı ve sinerji hedefleri çerçevesinde olumlu katkı sağlaması beklenmektedir.

HY Maximal şu anda, Lu JinHong tarafından yönetilen kendi yönetim ekibine ve Hyster-Yale Grubu’nun icra kurulu başkanı ve başkanı olarak görev yapan Colin Wilson’ın başkan olarak yönettiği kendi yönetim kuruluna sahip ayrı bir tüzel kişi olarak yapılandırılmıştır.  Ancak HY Maximal Hyster-Yale’in JAPIC segmentinin bir birimi olarak yönetilecek, JAPIC üst yönetimine bildirimde bulunacak ve sonuçlar Lift Truck JAPIC segmenti finansal tabloları ile konsolide edilecek.

Okunma 148 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…