All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Temmuz 2018 07:13

Enka Holding’in Acı Günü ŞARIK TARA HAYATINI KAYBETTİ.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Enka Holding’in kurucusu ve onursal başkanı Şarık Tara 30.06 günüŞirketin genel merkez binasının önünde ki törenin ardından Tara’nın cenazesi Bebek caimisi’ndeki öğle namazından sonra Ulus Mezarlığı’nda topra verildi.

Enka Holding Fahri Başkanı Şarık Tara,tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 88 yaşında ki iş adamı Tara’nın 28.06.2018 günü saat 19.25’te  çoklu organ yetmezliğinden öldüğü öğrenildi.Bu yıl 2.5 milyar dolarlık servetiyle Amerikan  dergisi Forbes’un  “dünya milyarderler “ listesine giren Şarık Tara ,geçen yıl 33.5 milyon lirayla Türkiye’nin vergi rekortmenleri  listesinde 3.sırada yer almıştı.

İlk On Arasında

Servetiyle Türkiye’nin  en zenginleri  listesinde ise 7’nci olan Şarık Tara ,aynı zamanda  Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği üyesi ve derneğin yüksek istişare  konseyi başkanıydı.

1930 yılında Üsküp’te doğan Şarık Tara, orta öğrenimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladıktan sonra  1954 yılında  İTÜ inşaat Fakültesi’ nden mezun oldu.

Mezuniyetinden sonra  1957 yılında kızkardeşi  Vildan Gülçelik’in kocası  (Eniştesi) Sadi Gülçelik’le  Enka Kollektif Şirketi’ni  kurarak müteahhitlik  faaliyetlerine başladı. “Ennişte ve kayınbirader” sözcüklerinin  ilk hecelerinden oluşan  bir isim olan “ENKA”  daha sonra  anonim şirkete ,1972 ‘de  de Enka Holding’e dönüştü.

Enka Holding, inşaat,enerji,gayrimenkul pazarlama, sektörlerinde  faaliyet gösteriyor .

Okunma 129 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…