All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Çarşamba, 11 Temmuz 2018 07:25

“Asaletimiz Kendimizle Başlar” Özel

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bu sayımızı bir bayram tatili ve 24 Haziran seçimlerinin ardından elinize alacaksınız… O nedenle gecikmelide olsa hem Ramazan Bayram’ınızı kutluyor hem de seçimi kazanan partimizin kuracağı yeni hükümetin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bilindiği gibi İstif-Material Handling Dergisi yayıncılık etik ve ilkelerinden asla taviz vermeden, gücünü siz değerli okuyucularından almaktadır. Daha öncede yazılarımızda belirttiğimiz gibi hiç bir kurum ve kuruluşa, hiç bir oda veya sivil toplum örgütüne herhangi bir Holding'e ve bir derneğe sırtını dayamamış olan dergimiz 1998 yılından beri kendi gücü nispetinde yayın hayatını sürdürmeye devam etmekte ve bunu ilelebet sürdürme kararlılığında ve azmindedir

  Napolyon'un dediği gibi "Asaletimiz kendimizle başlar"...

  Bu yüzden İstif-Material Handling Dergisi, değerli dostlarımızla diyaloğunu, kendisi dışında bir referansla sürdürme peşinde olmamıştır. Hiç bir firmanın Yönetim Kurulu Başkanına, Genel Müdürüne, Dernek Başkanına, Genel sekreterine kısaca etkili ve yetkili kişilerin kartvizitlerine "Hamili kart sahibi yakınımdır " misali yazı yazdırmamış, telefon açtırmamış, e-posta gönderttirmemiştir.

 Şimdiye kadar Sizlerin karşısına tamamen kendi kimliğimiz ile çıktık ve halende çıkmaktayız. Çünkü, aksini düşünmek hem icra ettiğimiz mesleğe, hem de yaptığımız işin önemini ve değerini derhal fark edecek kadar hassas ve titiz olan siz değerli dostlarımıza ihanet olur.

 Hem şahsım hem çalışma arkadaşlarım kimseyi referans olarak kullanmayı içine sindiremez, sindirebilseydi çok daha farklı olurdu. Ortada bir referans varsa bu ancak bizlere işyerlerinin kapılarını açan destek veren değerli dostlarımızdır.

“FORKLİFT SERVİSLERİ DERNEĞİ”

Bireyler, karşı karşıya geldikleri problemleri çözebilmek için başkalarıyla bir araya gelirler ve ortak görüş ve çıkarları paylaşan diğer kişilerle güç birliği yaparlar.

 Dernek, çoğu durumda genel bir yarar için çalışmak, sorumluluklar almak ve sosyal gelişmeler karşısında bir ölçüde etkili olmak üzere kişilerin bir araya gelmesiyle oluşan, gönüllülük esasına dayanan ve kar amacı gütmeyen kişi topluluğudur. Bir başka tanım uyarınca, dernek az çok kalabalık bir kişi topluluğunun belirli bir amacı sağlamak veya ortak olan bir menfaati gerçekleştirmek üzere oluşturduğu tüzel kişidir.

Kişilerin tek başına yaptığı beyanlar toplumda yer bulmaz ya da etkili olmaz. Kişi birliklerini ifade eden dernekler adına yapılan faaliyet ve açıklamalara ise daha çok değer verilir. Bir başka anlatımla dernek vasıtası ile daha güçlü bir birliktelik sağlanır.

Örneğin bir İnşaat Mühendisi veya Avukatın tek başına yaptığı açıklamanın etkisi ile bir baro başkanı veya inşaat mühendisleri odası başkanının yaptığı açıklamanın etkisi bir değildir.

Aynı şekilde bir parti altında örgütlenmiş milletvekillerinin gücü ile bağımsız milletvekilinin gücü de bir değildir. O nedenle ne kadar büyük örgütlenilirse, o derecede etkinlik kazanılır.

Ülkemizde küçükten büyüğe üye sayısı az veya çok birçok meslek kuruluşlarının kendilerine has dernekleri vardır ama “Forklift servislerinin” bir derneği maalesef bulunmuyor. Oysaki o kadar çok sorunları var ki…

 Dernek kuruluşu ile ilgilenecek kişilerin bu işe start vermesi halinde her ilimizden sektör mensuplarının dernek çatısı altında toplanabileceğine eminim.

Bu konu ile ilgili yayınlarımız “FORKLİFT SERVİSLERİ DERNEĞİ” kurulana kadar devam edecektir.

Bir sonraki sayımızda buluşmak dileğimle… Hoşçakalın.

Okunma 1255 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 11 Temmuz 2018 07:25

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…