All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 09 Kasım 2018 09:27

Hyster® forkliftlerle özenle taşınan mermerler

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Gereksiz maliyetlerden kaçınmak adına, bir forklift ile değerli yüklerin taşınmasının yapıldığı operasyonlar için hasardan kaçınma önemlidir. Hyster Europe, güvenilir kamyonlar ve bir dizi ataşman ile yüksek değerli malzemelerin taşınmasıyla ilgili uygulamaları desteklemektedir. Mermer işleme endüstrisi, zorlayıcı taşıma ihtiyaçlarının karşılanması için artık Hyster'ın ürettiği uzman forkliftlerin kullanıldığı örneklerden bir tanesidir.

“Türkiye gelişmekte olan bir doğal taş endüstrisine sahip, ancak birçok firma, özenle taşınmadığı takdirde mıcır, çatlak veya çiziklere maruz kalabilecek, paletlenmiş mermer plakaları taşırken, istiflerken ve naklederken hasarla karşılaşmaktadır,” diyen Hyster Büyük Kamyon Çözümleri Sektör Müdürü Botros Hanna, sözlerine şu şekilde devam etti: “Son derece değerli, lüks bir inşaat malzemesi olarak, az miktarda hasar bile yükün işe yaramaz hale gelmesine neden olabilir, ek maliyetler doğurabilir ve operasyonel verimliliği etkileyebilir.”

Bu zorlukların üstesinden gelmek için Hyster, sağlam Hyster® forklift ile birlikte Pars Express 5 mermer ataşmasını özel bir set olarak mermer taşımayla ilgili sektör uygulamalarına yönelik sunmaktadır. Uygulamalarda operasyonlarının ihtiyaçlarına göre genellikle H5.5FT dizel forklift ya da Hyster® J5.5XN elektrikli forklift tercih edilmektedir. Her ikisi de zorlu yükleri taşırken mükemmel hassasiyet ve kontrol sağlamakta, doğruluğu artırmaya ve hasarı azaltmaya yardımcı olmaktadır.

“Diğer mermer ataşmanları sadece konteynerleri boşaltmak için tasarlanmış olup, paletlenmiş taş yüklerini taşımak için mevcut ilk ataşman budur. “Bir Hyster® forkliftle birlikte kararlı ve hassas taşıma yapılarak uygulamalar çok çeşitli şekilde kullanımlardan yararlanabilir.”

Sektöre özel ataşman mermer yüklerinin vinç yerine forklift kullanılarak taşınmasına imkan vererek yükün vinç ya da halat nedeniyle ezilme ya da kırılma riskini ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Yükün paletlenmesi ve bir ataşman ile taşınmasıyla istif aracı doğrudan taşlara dokunmadan taş levha taşıyabilmekte, bu da hasarın azaltılmasına katkıda bulunmaktadır.

Sağlam bir Hyster® forkliftin kullanılması hasarın azaltılmasının yanında operasyonel verim de sağlamaktadır. Bir vinçe bağlı olmak veya bir kişinin müsait olmasını beklemek gerekmediğinden sevkiyatların yüklenmesi ve boşaltılması daha yüksek hızlarda gerçekleştirilebilir. Ek olarak, bir vincin olmadığı yerlerde mermer depolanabilmesi mümkün olup mevcut altyapılarını en üst düzeye çıkarmak için uygulamalara daha fazla yol sağlamaktadır.

Üretim tesislerinden depo ve showroomlara, limanlara ve demiryolu yükleme alanlarına tüm mermer tedarik zinciri boyunca birçok farklı uygulamada aynı forklift kullanılarak esneklik sağlanabilmektedir. Dayanıklı bir şasiye ve güçlü direk tasarımına sahip Hyster® forkliftler ataşmanlarla çalışmada artık kapasite optimizasyonu sağlarken iyi düzeyde görünürlük ve sağlamlık sunmaktadır.

Çok yönlü forklify ayrıca çeşitli taşıma faaliyetlerini de desteklemektedir. Mermer levhaların istiflenmesi, bunların bir depolama alanı içinde taşınması ve konteyner yükleme ve boşaltma işlemleri, bir Hyster® forklift ve özel mermer bağlantısı ile gerçekleştirilebilmektedir.

“İnşaat malzemeleri sektöründe hem dizel yakıtlı hem de batarya ile çalışan Hyster® forkliftlere yönelik artan bir ilgi görmekteyiz” “Organizasyonlar mermer yüklerini taşımak için filolarına başka yerlerdeki, örneğin J3.0XN elektrikli forklift gibi elektrikli forkliftleri de dahil ediyorlar.

“Müşterilerle yakın bir şekilde çalışarak, doğru Hyster® forklift ve en uygun ataşmanları uygulamanın özel talepleriyle eşleştirebiliriz,” şeklinde devam eden Hanna, “Bu, mermer taşıma gibi zorlu sektörlerde bile optimum üretkenliği korurken toplam sahip olma maliyetini azaltmaya yardımcı oluyor.” diye sözlerini bitirdi.

Okunma 551 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…