All for Joomla All for Webmasters

İletişim Tel: +90 544 795 01 01

Cuma, 09 Kasım 2018 09:29

İstanbul Airshow Büyük İlgi Gördü

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bu yıl 12’ncisi Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronunda düzenlenen İstanbul Airshow fuarı büyük ilgi gördü. Fuarın resmi açılışı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yapıldı.

İstanbul Airshow 2018 Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı'nın açılışında yaptığı konuşmada, bir dönem sivil havacılık sektöründe görev almış biri olarak fuarda bulunmaktan mutluluk duyduğunu anlattı.

İstanbul'un, TEKNOFEST'e ev sahipliği yaptığını, son derece başarılı bir organizasyon ve muhteşem bir ilgi ve katılımla sonuçlanan bu organizasyonun hemen arkasından kentin, sivil havacılıkta hem havayolları alanında, havalimanları bazında hem de havacılık endüstrisinin tedarik zincirinin oluşturulmasına yönelik iş dünyasını bir araya getiren yeni bir organizasyona ev sahiliği yaptığını belirten Oktay, sadece bir hafta öncesinde oluşan bu ilginin geçici olmadığını ve Türkiye'nin bu konuda son derece kararlı olduğu, olacağı ve sonuna kadar yürüyeceğinin en büyük göstergesi olduğunu söyledi.

Bu yıl 150'nin üzerinde firma ve 40'ın üzerinde hava aracının sergilendiği bu organizasyonun, küresel havacılık sektörünün oyuncularını bir araya getirmesi bakımından önemli bir rol oynadığını anlatan Oktay, "Uluslararası havacılık camiasının bu etkinliğe 22 yıldır verdiği destek için teşekkür ediyorum. Türk sivil havacılığının son 15 yılda gösterdiği üstün performansla birlikte İstanbul Airshow, sadece 2 uçakla düzenlediği 1996 yılından bu yana büyük bir yol katetti." ifadelerini kullandı.

Mint Fuarcılık ve Organizasyon tarafından düzenlenen fuarda. 150'nin üzerinde firma ve 4 günde 40'ın üzerinde hava aracını fuarda sergiledi.

2012 yılında kadar Airex adıyla düzenlenen fuar, Türk Hava Yolları'nın talebiyle İstanbul'un uluslararası bir havacılık merkezi olarak adının daha etkili bir şekilde vurgulanması amacıyla 2014 yılından bu yana İstanbul Airshow adıyla organize edilmeye başlandı.

Bu sene gerçekleşen fuarda Airbus, Beechcraft, Bell, Bombardier, Cessna, Dassault Falcon, Diamond, Eclipse, Gulfstream, HondaJet, Innoaviation, JMB Aircraft, Leonardo, Piaggio, Pilatus, Pipistrel, Sikorsky, Tecnam ve TUSAŞ, Özismak ve Tragger firmaları stand açtı.

Fuar ilk 3 günü profesyonellere, bürokrat ve iş dünyası yetkililerine, konuyla ilgili eğitim gören veya görmek isteyen öğrencilere varan bir yelpazede havacılık camiasını ağırladı. Fuarın Ziyaretçi sayısı ise 30 ile 35 bin arasında olması olduğu belirtildi.

Okunma 169 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…