150x260 Reklam alanı
150x260 Reklam alanı
150x260 Reklam alanı
640x110 Reklam alanı

KOÇAK Forklift

 

 

 

Tunç İstif’in Bursa Bölge yetkili servisi Koçak forkliftin kurucusu

 CEMALETTİN KOÇAKLI,

 

“SERVİS  POLİTİ,KAMIZDA  “”İMKANSIZ” KELİMESİ YER ALMAZ.

 

 

YALE forkliftlerin Türkiye distribütörlüğünü yapan Tunç İstif firmasının Bursa bölgesinde yetkili satış ve servis hizmetlerini üstlenen KOÇAK Forklift firmasının kurucusu Cemalettin Koçaklı,

 “ Biz firma  olarak sadece  satış sırasında değil satış sonrası hizmetler açısından da müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir servis anlayışı taşımaktayız.Bizim taşıdığımız servis politikasında imkansız yer almamaktadır.İmkanlarımız doğrultusunda HAYIR ve YOK dememek  şirketimizin bir politikasıdır” diyor.

Koçaklı neden YALE  ve Tunç İstif sorusuna ise  YALE bayisi olmak bizim için  başlı başına bir yatırım oldu. Ayrıca,Sektörde 30 yılı aşkın tecrübesi olan Tunç İstifi yanımızda hissetmek bize ayrı bir güven duygusu sağlamaktadır” diye cevap Verdi.Cemalettin Koçaklı firması ve faaliyetleri hakkında sorduğumuz soruları cevapladı.

İMH :Bize kendinizi tanıtırmısınız?

C.KOÇAKLI : 1957 Karaman doğumluyum.1974 - 75 yılları arasında E.M.L motor bölümünden mezun oldum. O dönemler de E.M.L leri sektörün bel kemiği durumundaydı. Daha sonrasın da ise 1976-77 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Makine mühendisliği bölümüne giriş yaptım, fakat beklentilerimi karşılamaması ve toplumun durumunu değerlendirerek erken şekilde iş hayatına atılmanın bana daha fazla getirisi olacağını düşünerek iş hayatına atıldım ve bu ön görümde yanılmadığımı bana bugünkü tecrübem kanıtlamakta.1980 yılında dünyaca ünlü bir kablo fabrikasında iş hayatına başladım. Kurumsallaşmış bir yapısı olan bu firma bana mesleki hayatımı geliştirmem için fazlasıyla imkanlar sundu bende bu imkanları değerlendirerek gerek hizmet içi eğitimlerle gerekse kişisel tecrübelerimi kullanarak 2003 yılına kadar firma değişimi yapmadan emekliye ayrıldım. 2003-09 yılları arasında özel bir firmada çalışırken kendi tecrübelerimi istediğim doğrultuda kullanamadığımı fark edip bu doğrultuda Koçak  Forklifti kurarak tecrübemiz ve hizmet anlayışımızla sektöre yeni bir vizyon kazandırmayı hedefledik.

 İMH : Firmanızın kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verirmisiniz?neden forklift işini seçtiniz?

C.KOÇAKLI : Firmamızın kuruluş amacına genel olarak baktığımızda  Bursa’da Forklift sektöründe  iş anlayışı,müşteri memnuniyeti ,gerek satış gerekse satış sonrası bakım ve ihtiyaçların karşılanması bakımından  sektöre bir yıl içinde yeni bir perspektif kazandırdığımıza inanıyoruz.Genç bir firma olmamıza rağmen işimize duyduğumuz inancı forklift sektöründe yeni bir vizyon yarattığımızı gözlüyor ve bunun her geçen gün daha da sağlamlaştığını biliyoruz.  Koçak forklift  ltd. Şti. olarak forklift ve istifleme araçları ile ilgili teknik servis, yedek parça 2. El forklift alış – satış yeni makine satışı forklift kiralama gibi konularda her türlü hizmeti müşterilerimize  7/24 vermekteyiz. Forklift işini seçmemizdeki sebep ise 35 yıllık  tecrübemizi  teknoloji ile birleştirerek en iyi ve kaliteli hizmeti müşterilerimize kazandırmak.

 İMH : Tunç İstif Mak.Ltd.şti.’nin Türkiye Distribütörlüğünü yaptığı YALE forkliftlerin

Bursa bölgesinde yetkili satış ve servis hizmetlerini üstlendiniz.neden TUNÇ İSTİF ve YALE’i seçtiniz?

 C.KOÇAKLI :  Öncelikle Yale markası 130 yılı aşkın bir süredir istifleme makineleri tasarlıyor ve üretiyor.
Yale Materials Handling Avrupa, müşterilerine en düşük sahip olma maliyetli çözüm  sunabilmek için komple forklift ve istif araçları serisini üretmektedir ayrıca  Avrupa’nın en hızlı büyüyen forklift markalarından birisidir.

Bunun yanında Tunç istif’in Yale markasının yaklaşık 2 yıldır genel distribütorü olması ve sektörde bulunduğu yer göz önüne alınınca ;Yale gibi kaliteli bir marka ile Tunç istif Distritörlüğü bizim bayilik anlayışımıza ve öngördüğümüz standartlara uyan bir seçim  oldu.diyebilirim.

 İMH : YALE bayisi olduktan sonra firmanızda ne gibi değişiklikler oldu yeni bir yatırıma girdinizmi?

  C.KOÇAKLI : Koçak forklift olarak işe başladığımızda bir çok markayı incelememize rağmen forklift sektöründeki deneyimimize dayanarak titiz bir çalışmadan sonra Yale markasının bizim için en doğru seçim olduğuna karar verdik ve Yale ile başladık.Gerek ürünlerinin kalitesi gerek yedek  parça durumu düşünüldüğünde Yale bayisi olmak başlı başına bir yatırım oldu. Sektörde 30 yılı aşkın tecrübesi olan Tunç İstifi yanımızda hissetmek bize ayrı bir güven duygusu sağlamaktadır.

 

 

İMH : Satış sonrası hizmetleri siz nasıl uyguluyorsunuz yeterli kadro ve araç sayınız varmı?

 C.KOÇAKLI : Verilen terminler çerçevesinde tecrübeli kadromuzla gerekli satış sonrası hizmetleri gerçekleştirmenin yanında  doğabilecek sıkıntıların önceden önüne geçmek için hazırladığımız bakım sözleşmeleri çerçevesinde  sistematik bakımlar gerçekleştiriyoruz.

İMH :Kalifiye eleman sıkıntısı çekiyormusunuz?

C.KOÇAKLI : Hayır.Öncelikle sektörü ve mesleği iyi bildiğimiz ve temelden yetiştiğimiz için eleman seçimlerimizin  bilinçli ve yerinde olduğunu düşünmekteyiz.Şu an ki mevcut kadromuzda bu düşüncemizi destekler niteliktedir.Servis elemanlarının sadece kendi bilgilerine dayanmak yerine YALE markasının ve kendi tecrübelerimizin ışığında hizmet içi eğitimlerle aynı zamanda elemanlarımızın perspektifini genişletmeyi amaçlamaktayız.

İMH : Sizce iyi bir servis nasıl olmalıdır?

C.KOÇAKLI : Biz koçak forklift olarak sadece  satış sırasında değil satış sonrası hizmetler açısından da müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir servis anlayışı taşımaktayız.Bizim taşıdığımız servis politikasında imkansız yer almamaktadır.İmkanlarımız doğrultusunda HAYIR ve YOK dememek bir şirket politikasıdır.

 İMH : Bursa bölgesinin forklift  piyasası hakkında bilgi verirmisiniz?

 C.KOÇAKLI :Bildiğiniz üzere Bursa’nın sanayi şehri olması sebebiyle forklift sektörüyle bütünleşmiş bir yapısı vardır.Çok farklı ürün seçeneklerinin yanında YALE markası piyasanın çok üstünde bir kalite anlayışını Bursa forklift sektörüne entegre etmeye çalışmaktadır.

  

 


Yorum Ekle Tüm Yorumları Oku Arkadaşına GönderDiğer Yazılar

Hasel
UTİKAD
Metin Atalay
MSE-FORKS
DPM
HMF Makina
Avrupa Kentsel Dönüşüm
İMDER ve İSDER
İnci Akü
İMDER DEN FM GRU KULE VİNÇ FABRİKASINA ZİYARET
 1  2  3  4  5  6      Sonraki >>

Copyright İSTİF MATERİAL HANDLİNG - 2014 | Webmail | admin
forkliftdunyasi@gmail.com
0 544 795 01 01

Hit : 9524035 | Dün : 6692 | Bugün : 948

Livanet & SNR Dizayn